Remonty ul. Sandomierskiej i przejazdu na ul. Żeromskiego nie pokryją się

Dwa remonty miały się zazębić i groziło to paraliżem komunikacyjnym w Ostrowcu Świętokrzyskim. Na szczęście Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad dogadała się z Polskimi Liniami Kolejowymi i do takiej sytuacji nie dojdzie.

Mowa o planowanych remontach ulicy Sandomierskiej oraz przejazdu kolejowego na ulicy Żeromskiego. Andrzej Jabłoński, wicestarosta powiatu ostrowieckiego mówi, że spółka PKP przesunie swój remont na późniejszy termin.
– W pierwszej kolejności wykonany zostanie remont ulicy Sandomierskiej. Według harmonogramu powinien zakończyć się końcem września lub początkiem października i dopiero po nim rozpoczną się prace na przejeździe kolejowym na ul. Żeromskiego – tłumaczy.
Wicestarosta Jabłoński przyznaje, że nałożenie się obu remontów w jednym czasie oznaczałoby ogromne korki. Kierowcy, którzy chcieliby przejechać z dolnej części miasta do górnej, musieliby jeździć przez obwodnicę, Denków albo nastawić się na długie pokonywanie Sandomierskiej, gdzie zostanie wprowadzony ruch wahadłowy. W związku z remontem przejazdu na ul. Żeromskiego starostwo ma już uzgodnione objazdy.
– Objazd będzie kierowany przez ulice Świętokrzyską i Traugutta – informuje wicestarosta Jabłoński.
Przypomnijmy, że w ramach modernizacji ulicy Sandomierskiej, która rozpocznie się 25 sierpnia, wymieniona zostanie nawierzchnia, zmodernizowane odwodnienie i ułożone fragmenty nowego chodnika.
Z kolei modernizacja linii kolejowej nr 25 obejmuje wymianę nawierzchni drogowej i torowej przejazdu na Żeromskiego. Po jej zakończeniu na całej długości przywrócone zostaną regularne połączenia kolejowe z Ostrowca do Sandomierza.

/bart/

źródło: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad

Podziel się

Ważne wydarzenia