Szef młodzieżówki PO rzuca legitymacją partyjną. Odchodzą też inni

Patryk Stępień, przewodniczący Regionu Świętokrzyskiego Młodych Demokratów złożył dziś rezygnację z członkostwa w Platformie Obywatelskiej. Jak wyjaśnia, to wyraz jego sprzeciwu wobec piątkowego głosowania posłów partii za podwyżkami dla między innymi ich samych.

– Podejmowanie takich decyzji w czasie kryzysu gospodarczego spowodowanego pandemią koronawirusa nie powinno mieć miejsca. Klub Koalicji Obywatelskiej nie powinien też rekomendować głosowania za tym projektem. Najważniejszym czynnikiem, który wpłynął na moją decyzję, była dzisiejsza wypowiedź pana przewodniczącego Borysa Budki, który nawoływał senatorów Koalicji Obywatelskiej do tego, aby głosowali przeciwko tej ustawie w całości. To jest dla mnie już szczyt hipokryzji – mówi Patryk Stepień, który jest jednocześnie asystentem posłanki Kamili Gasiuk-Pihowicz. Z tej aktywności nie rezygnuje. – Kamila Gasiuk-Piohwicz nie brała udziału w głosowaniu – zaznacza i wyjaśnia, że ideologicznie najbliżej mu do Platformy Obywatelskiej, ale ostatnich jej działań nie rozumie i nie zgadza się z nimi.
Legitymacje partyjne złożyli też członkowie ćmielowskiego koła tej partii Jacek Piórkowski, który jest asystentem Artura Gierady, przewodniczącego regionalnych struktur oraz Przemysław Janiszewski. Z PO związani byli od kilkunastu lat.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia