Nie żyje Jolanta Wiśniewska

Jolanta Wiśniewska zmarła w sobotę 15 sierpnia. Przegrała walkę z nowotworem. Miała 59 lat.

Jolanta Wiśniewska prowadziła Punkt Informacji Turystycznej Miejskiego Centrum Kultury i to jej zasługą było utworzenie go w Ostrowcu Świętokrzyskim. Była regionalistką, przewodnikiem turystycznym. – 10 lat temu, kiedy został otwarty w Ostrowcu ten punkt, ona była takim dobrym duchem poglądu, że Ostrowiec Świętokrzyski jest miastem atrakcyjnym turystycznie. Wtedy pewnie wydawało się, że bez sensu jest otwierać taki punkt w mieście poprzemysłowym, ale dziś to przynosi korzyści wizerunkowe i informacyjne. Ona wychodziła trochę poza ramy takiego standardowego podejścia do pasji przewodnickiej. Dużo przecież organizowała wycieczek po własnym mieście. Cały czas myślała o kolejnych wydarzeniach, planowała je. Bardzo dużo pozytywnych wspomnień po niej pozostanie – mówi Jacek Kowalczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury, wcześniej prezes Regionalnej Organizacji Turystycznej w Kielcach.
Ostatnio Jola Wiśniewska organizowała wydarzenia dla młodzieży w dzień wybuchu Powstania Warszawskiego 1 sierpnia. Angażowała się w działalność obywatelską, była przewodniczącą ostrowieckich struktur Komitetu Obrony Demokracji. Współpracowała z wieloma instytucjami i placówkami w mieście. – Pozostał żal i wielka pustka – mówi blisko z nią związana Barbara Bakalarz, szefowa biblioteki WSBiP. – Była bardzo pozytywną osobą i taką ją zapamiętam. Zarażała optymizmem, energią, była pełna pasji. Pamiętam godziny, które przegadałyśmy o książkach, polityce. To jej zaangażowanie było związane też z jej okresem studenckim. Skończyła oceanografię na Uniwersytecie Gdańskim i już tam była zaangażowana w działalność polityczną, społeczną. Ona znała doskonale historię. Jola żyła szybko i z dobrą energią, która zarażała innych – wspomina.
Jolanta Wiśniewska była częstym gościem Radia Ostrowiec. Na naszej antenie opowiadała o kolejnych realizowanych pomysłach i swoich podróżach, w tym podróży życia dookoła świata sprzed roku.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia