Konarski najlepszy, na drugim Chreptowicz – znamy wyniki Matur 2020 w Ostrowcu

Uczniowie Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego im. St. Konarskiego

Po blisko dwóch miesiącach oczekiwania absolwenci szkół średnich poznali wyniki tegorocznych egzaminów maturalnych. Przystąpiło do nich ponad 700 uczniów szkół ponadpodstawowych w Ostrowcu. Tradycyjnie, matura lepiej poszła absolwentom ogólniaków, zakończyła się sukcesem dla 79 procent zdających. 13 proc. może pisać poprawkę we wrześniu.

W powiecie ostrowieckim najlepszy wynik z egzaminu dojrzałości osiągnęli uczniowie Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Konarskiego. To niejedyny sukces tej szkoły, bo 'Konarski’ uplasował się na drugim miejscu w województwie pod względem osiągniętych wyników. Uczniowie napisali tam maturę średnio na 78,5 dziesiątych procent.

– Wyniki naszych tegorocznych maturzystów przyniosły nam kolejny powód do dumy. Mam nadzieję, że pozwolą one naszym absolwentom wybrać się na wymarzone studia. Ja jestem najbardziej dumna z wyników uzyskanych z przedmiotów rozszerzonych, ścisłych, tych matematyczno-przyrodniczych, bo to one są najtrudniejsze. Z tymi przedmiotami nasi maturzyści również poradzili sobie świetnie. Serdecznie im gratuluję, gratuluję też nauczycielom, bo to ich wspólny sukces. Bardzo się cieszę, że nasza szkoła sławi Ostrowiec, że widać nas również w województwie – mówi Kinga Wnuk, dyrektor placówki. Z języka polskiego zdobyli prawie 65 procent. Z matematyki nieco ponad 82 procent, zaś język angielski napisali średnio na poziomie 88,4 dziesiąte procent. Maturę zdali wszyscy uczniowie.

Na drugim miejscu znalazło się II LO im. Joachima Chreptowicza, gdzie do matury przystąpiło 104 osoby. Absolwenci 'Chreptusa’ napisali egzaminy średnio na 73,3 dziesiąte procent. Najlepiej poradzili sobie z angielskim uzyskując ponad 81 proc. Matematykę napisali na prawie 77,5 dziesiątych procent, a język polski na 61,3 dziesiąte procent.

Tegoroczni absolwenci I LO im. St. Staszica bardzo dobrze napisali egzaminy z języków obcych. Język włoski na poziomie 98 procent, niemiecki na 97 procent a francuski na 92 procent. 100 procentowy wynik z języka rosyjskiego padł w Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego. Maturę z tego języka pisał… jeden uczeń.

Przypomnijmy, że z powodu pandemii koronawirusa po raz pierwszy matura nie odbyła się w maju, a w czerwcu. Nie było też egzaminów ustnych – z polskiego i języka obcego.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia