Tysiąc złotych dodatku do pensji dla nauczycieli, których uczniowie odnoszą sukcesy

źródło zdjęcie: pixabay

Specjalne dodatki do pensji otrzymają w nowym roku szkolnym nauczyciele za bardzo dobre wyniki, jakie na egzaminie osiągnęli ósmoklasiści – zapowiedział na antenie Radia Ostrowiec prezydent Jarosław Górczyński.


Dodatek w wysokości 1000 zł co miesiąc – przez cały rok szkolny – będą otrzymywać nauczyciele, którzy przygotowywali uczniów ósmej klasy z języka angielskiego, polskiego oraz matematyki.
– Nagrodą chcę zachęcić naszych pedagogów do pracy z uczniami. Dodatek będzie wypłacany przez rok szkolny. Jeżeli w kolejnym roku inna szkoła będzie miała lepsze wyniki to nauczyciele z tej placówki otrzymają dodatek – mówił prezydent miasta.
Dodawał, że inwestycje w edukację są niezbędne. – Musimy zadbać o tę część społeczeństwa, bo to oni będą kiedyś stanowić elity. Im lepiej ich wykształcimy, im lepiej ich przygotujemy do życia zawodowego tym bezpieczniejsze będzie nasze funkcjonowanie. Ja wiem, że najłatwiej jest wziąć kredyt i później rozdać wszystko wszystkim i niech się inni martwią. Ale to nie jest mój styl funkcjonowania. Wolę pracę konkretną, twórczą. A wiem, że mamy naprawdę świetnie przygotowanych pedagogów – tłumaczył prezydent Ostrowca. .
Wszystko wskazuje na to, że nagroda trafi do nauczycieli ze szkoły podstawowej nr 1. Jak podawaliśmy, jej uczniowie spośród szkół gminnych osiągnęli najwyższy wynik w mieście z języka angielskiego, uzyskując nieco ponad 76 proc. To aż 18 punktów procentowych więcej niż średni wynik absolwentów podstawówek w całym województwie świętokrzyskim. Bardzo wysokie wyniki uzyskali także z języka polskiego i matematyki.
Na 1000 zł miesięcznego dodatku do pensji mogą także liczyć nauczyciele, których uczniowie wezmą udział w olimpiadach przedmiotowych na szczeblu wojewódzkim.

/joge/

Ważne wydarzenia