Pożyczki z PUP na kwotę ponad 4 milionów złotych umorzone

żródło: pixabay.com

Ponad trzy miesiące temu na konta mikroprzedsiębiorców w naszym powiecie wpłynęły pierwsze pożyczki w kwocie 5 tys. zł Obecnie spośród wypłaconych ponad 4 tysięcy wniosków, 803 pożyczki na łączną kwotę 4 milionów 414 tysięcy złotych zostało umorzonych.

– Pożyczki na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej, które zostały wypłacone od dnia 3 kwietnia do 30 kwietnia już zostały umorzone. Następuje to automatycznie przez pracowników urzędu. To jest początek dopiero patrząc na statystyki czyli wypłatę ponad 4 tysięcy pożyczek – mówi Małgorzata Stafijowska, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Ostrowcu.

Przypomnijmy, że pożyczka przyznawana przez urząd podlega umorzeniu jeśli osoba prowadząca własny biznes, która uzyskała wsparcie, utrzyma działalność przez okres trzech miesięcy od dnia otrzymania tej pomocy. Dyrektor Stafijowska informuje, że dotychczas były tylko 3 przypadki, które budziły wątpliwość pracowników urzędu i trzeba było sprawę wyjaśniać indywidualnie.
– Prawdopodobnie, tylko 1 pożyczka będzie do zwrotu, ze względu na zakończenie działalności w trakcie wspomnianych 3 miesięcy – tłumaczy.

Warto dodać, że samozatrudnieni i firmy wciąż mogą wnioskować o wsparcie w ramach tarczy antykryzysowej. Nabór prowadzony jest w trybie ciągłym.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia