Ostrowczanie uzupełniają Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa cieszy się wśród ostrowczan dużym zainteresowaniem. Od początku tego roku ponad 320 razy zgłaszali miejsca niebezpieczne.

Jak mówi Ewelina Wrzesień, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim blisko połowa tych zgłoszeń została potwierdzona przez funkcjonariuszy, a 55 zagrożeń zostało już wyeliminowanych.
– W głównej mierze zgłoszenia te dotyczą spożywania alkoholu w miejscach publicznych, przekraczania dozwolonej prędkości, grupowania się młodzieży w miejscach ustronnych, a także aktów wandalizmu – wylicza.
Ewelina Wrzesień dodaje, że mapa zagrożeń dla policjantów to nieoceniona pomoc.
– Ilość informacji, która zostaje przekazana właśnie za pomocą tej platformy pozwala nam znacznie poszerzyć wiedzę na temat zagrożeń jakie występują na terenie naszego powiatu. Często zaznaczane są tam miejsca ustronne, nieoświetlone, o których my nie posiadamy wiedzy – tłumaczy i podkreśla, że złożenie zawiadomienia za pośrednictwem tej platformy jest bezpłatne i gwarantuje anonimowość. Zgłoszenie bardzo szybko trafia do odpowiedniej komendy policji, dzięki czemu policjanci mogą szybko zareagować.
– Każde takie zgłoszenie jest przez nas traktowane bardzo poważnie, każda informacja jest weryfikowana przez policjantów. Sama aplikacja jest coraz bardziej unowocześniana i dodawane są do niej nowe opcje jak dodawanie zdjęć czy filmów – mówi policjantka.
Bezpośredni odnośnik do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa możemy znaleźć na stronie internetowej każdej komendy policji.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia