Gmina Bodzechów dopłaci do wymiany pieca węglowego

żródło: pixabay.com

Mieszkańcy gminy Bodzechów, którzy planują wymianę starego pieca węglowego na inne proekologiczne źródło ciepła w budynkach lub lokalach mieszkalnych mogą skorzystać z dotacji.

– Jest to program gminny, który ma pomóc mieszkańcom chronić środowisko. Możemy dofinansować maksymalnie 50% kosztów, nie więcej jednak niż 2 tysiące złotych – mówi Jarosław Kawiński, kierownik Referatu Technicznego i zaznacza, że dotacja nie będzie udzielana na urządzenia i materiały zakupione przed datą zaakceptowania wniosku, tzn. przed podpisaniem umowy. – Każdy, kto ma taki zamiar dokonać wymiany czy modernizacji tego kotła węglowego na nowy gazowy lub pellet, musi przyjść najpierw do gminy. Należy podpisać umowę, złożyć stosowne dokumenty i dopiero wtedy wykonywać prace. Inaczej nie możemy dopłacić do tej inwestycji ze środków z budżetu gminy – dodaje.

Wnioski o udzielenie dotacji można składać w trybie ciągłym. Do dokumentacji należy dołączyć m.in. dokument potwierdzający tytuł prawny do władania nieruchomością oraz zgodę pozostałych współwłaścicieli.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia