Ostrowiecki Browar Kultury najpopularniejszy wśród internautów

fot. Tomasz Nasiadek

21 tysięcy 934 – dokładnie tyle głosów oddali internauci na Ostrowiecki Browar Kultury w konkursie na Modernizację Roku. Budowę XXI wieku – co pozwoliło zająć pierwsze miejsce w internetowej części plebiscytu.


Prezydent Jarosław Górczyński na wczorajszej konferencji prasowej przed budynkiem Browaru podkreślił, że teraz obiekt walczy o główną nagrodę.
– Jestem pewny, że zostaniemy pozytywnie docenieni. Przypominam, że konkurs w przeszłości wygrały otwarte baseny „Rawka Od Nowa”, a browar będzie kolejnym zwycięskim obiektem, który znajdzie uznanie w oczach fachowców, bo jest to perła architektoniczna na skalę kraju – podkreślał.
18 sierpnia do Ostrowca zawita Kapituła konkursu, w skład której wchodzą eksperci z wielu dziedzin, i od których zależy ostateczna ocena Ostrowieckiego Browaru Kultury.
– Wierzę w wygraną i mam nadzieję, że nagroda, na którą liczymy pozwoli uzyskać obiektowi rozgłos w Polsce. Myślę, że dzięki temu konkursowi dotrzemy z informacją, że taka przestrzeń, taki obiekt istnieje do odbiorców w całym kraju, co zaowocuje nowymi pomysłami dla tej instytucji – mówił Jacek Kowalczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury.
A wyniki konkursu powinniśmy poznać we wrześniu.

Podziel się

Ważne wydarzenia