Ćmielów z najwyższą dotacją w regionie na Dom i Klub Seniora+

żródło: pixabay.com

Gmina Ćmielów otrzymała dofinansowanie w kwocie prawie 387 tysięcy złotych na utworzenie Domu i Klubu Seniora Plus.

Burmistrz Joanna Suska podkreśla, że bardzo się ucieszyła z przyznania dotacji. – Szczególnie, że ten program trwa od kilku dobrych lat i dotychczas nie sięgano po takie środki – mówi. Ta rekordowa kwota przekazana dla gminy Ćmielów, na bazie wniosku, który odpowiednio wcześniej został złożony, to jest 80% dofinansowania do zadania utworzenia tych placówek. Ten 20 % wkład wkład własny, został już zabezpieczony w budżecie na ten rok. Będę skutecznie realizować politykę senioralną w gminie – dodaje burmistrz Suska.

Pieniądze posłużą poprawie sytuacji seniorów, szczególnie tych, którzy w domach pozostali sami i nie się nimi kto zaopiekować. – Będzie to wsparcie dla grupy seniorów w gminie Ćmielów. Wzajemna integracja, nowe możliwości, samorealizacja w ramach czasu wolnego. To również dbałość o wyżywienie, bo pakiet żywieniowy jest przewidziany. Była taka potrzeba. Zainteresowanie jest duże, cały czas zgłaszają się osoby, które chcą skorzystać z tej możliwości pobytu. Przypomnę, że dzienny dom będzie funkcjonował od 7 do 15 a klub od 12 do 18 – dodaje.

Obie placówki swoją siedzibę będą miały w byłym budynku gimnazjum w samym centrum Ćmielowa. Na ich utworzenie, wraz z przebudową i remontem oraz zakupem wyposażenia gmina przeznaczy ponad 482 tysiące złotych, co oznacza, że z własnego budżetu dołoży tylko 96 tysięcy.
– Sala fizjoterapii będzie bardzo profesjonalna, z odpowiednim zapleczem kadrowym, co jest niezwykle istotne. Dlatego Ćmielów zasługuje na to żeby taki dom, podobnie jak  w innych gminach, mógł być utworzony – podkreśla burmistrz Suska.

Środki na ten cel pochodzą z programu 'Senior+’. Łącznie do wszystkich gmin w województwie świętokrzyskim trafi prawie 2 mln złotych, a z pomocy skorzysta około 1000 osób.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia