Konsultacje pod hasłem „Wspólnie zaplanujmy przyszłość naszego miasta”

Miasto rozpoczyna drugi etap konsultacji społecznych, które potrzebne są do stworzenia Programu Rozwoju Lokalnego. Odbywać się będą pod nazwą 'Wspólnie zaplanujmy przyszłość naszego miasta’.

Przypomnijmy, że Ostrowiec Świętokrzyski stara się o pozyskanie 10 milionów euro z funduszy norweskich, a konsultacje i debaty są elementem niezbędnym do ich pozyskania. Dziś na konferencji prasowej prezydent Jarosław Górczyński poinformował, że do drugiego etapu konsultacji miasto przygotowało tzw. 'karty pomysłu’, gdzie będzie można wpisywać swoje propozycje na rozwój miasta. Karty pomysłu będą dostępne w różnych miejscach: w Urzędzie Miasta, w MOSiR na Mickiewicza i w Ostrowieckim Browarze Kultury. Kartę w wersji elektronicznej można także pobrać ze strony internetowej Urzędu Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Prezydent Górczyński przypomniał także, że podczas pierwszego etapu konsultacji wpłynęło ponad 2800 ankiet wypełnionych przez mieszkańców w internecie. Odbyła się także debata w Ostrowieckim Browarze Kultury, podczas której zaprezentowano diagnozę płynącą z dotychczasowych opinii mieszkańców i ekspertów z różnych obszarów funkcjonowania miasta i podczas której mieszkańcy na bieżąco poprzez czat na internecie mogli o niej dyskutować. – Widać duże zaangażowanie i zainteresowanie Ostrowczan tym tematem – mówił prezydent Górczyński.
O tym, czy Ostrowiec otrzyma grant, dowiemy się pod koniec tego roku.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia