Samorząd Ćmielowa wyremontuje strażnice OSP

żródło: pixabay.com

Gmina Ćmielów przeznaczyła 15 tysięcy złotych na remont, modernizację i rewitalizację budynków strażnicy Ochotniczych Straży Pożarnych.

– To jest konkurs otwarty i do 10 sierpnia należy złożyć odpowiednie dokumenty. Oczywiście takie dokumenty może złożyć organizacja pozarządowa, mam tu na myśli właśnie poszczególne jednostki OSP w gminie Ćmielów. Konkurs odbywa się na zasadach transparentności, dlatego każda ze strażnic może ubiegać się o dofinansowanie. Jest to niezwykle istotne zadanie, wynikające z zakresu działalności burmistrza, który odpowiada za bezpieczeństwo przeciwpożarowe w gminie – mówi burmistrz Joanna Suska.
O tym, która strażnica otrzyma wsparcie zdecyduje komisja konkursowa, która wkrótce zostanie powołana.

Burmistrz Suska zwraca także uwagę, że problemem w inwestowaniu jest nieuregulowany stan prawny strażnic. – Obecnie z siedmiu z nich, tylko połowa należy do gminy. A środki publiczne pochodzące z budżetu, możemy angażować tylko tam, gdzie jesteśmy właścicielem jednostki – podkreśla i dodaje, że dlatego organizowane są konkursy otwarte, aby wszystkie placówki ratownicze mogły wziąć w nich udział.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia