KSZO 1929 Ostrowiec dostanie pieniądze za wyszkolenie bramkarza Radosława Majeckiego

Jakiś czas temu informowaliśmy o transferze do AS Monaco – byłego zawodnika KSZO i Legii Warszawa – 20-letniego bramkarza Radosława Majeckiego.

Siedem milionów euro – tyle Legia Warszawa otrzymała od AS Monaco za Radosława Majeckiego. To najwyższy transfer z polskiej ligi za granicę. To również doskonała wiadomość dla klubu piłkarskiego KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski. Zawodnik reprezentował barwy “hutników” przez trzy sezony w związku z tym Klub dostanie pieniądze z tytułu wyszkolenia piłkarza.

– Radosław Majecki grał w KSZO w latach 2011-2014, dlatego skorzystamy z tzw. mechanizmu solidarnościowego, który polega na pozyskaniu pieniędzy za wyszkolenie tego bramkarza – informuje Maciej Kozicki, członek zarządu KSZO. Pieniądze w Klubie z pewnością się przydadzą bo chcemy i marzymy by awansować do II ligi, a nasz budżet nie jest wysoki – dodaje.

KSZO otrzyma 0,75 procenta od kwoty transferu do AS Monaco. Do kasy Klubu powinno zatem wpłynąć wpłynąć ok. 56 tysięcy euro. Radosław Majecki został piłkarzem AS Monaco już w styczniu tego roku. Podpisał umowę do 2024 roku.

/marsz/

Podziel się

Ważne wydarzenia