Można zgłaszać kandydatów do Nagrody „Bonum Publicum”

Osoby prywatne, stowarzyszenia i instytucje z całego kraju mogą zgłaszać kandydatów do 'Bonum Publicum” – Nagrody Burmistrza Miasta Sandomierza im. Aleksandra Patkowskiego.

– Rozpoczęliśmy nabór do XVII edycji konkursu Bonum Publicum. Nagrodę ogłosiliśmy w dwóch kategoriach – za dokonania w zakresie kultury, utrwalania tradycji, pamięci historycznej, turystyki, ekologii i dobroczynności. W zakresie wszelkich form aktywności społecznej kształtującej obywatelski stosunek do rzeczywistości jak np. budżet obywatelski. Druga kategoria za publikacje książkowe poświęcone Sandomierzowi i jego regionowi – mówi Katarzyna Knap-Sawicka, kierownik Referatu Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki UM w Sandomierzu. Podkreśla, że wspomniana nagroda ma być motywacją do kontynuowania działań nawiązujących do dorobku i osiągnięć Honorowego Obywatela Sandomierza – Aleksandra Patkowskiego,współtwórcy polskiego regionalizmu, publicysty i pedagoga.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi podczas uroczystej gali, która zaplanowana została w połowie października w Sandomierzu. – Jeżeli pozwoli nam na to sytuacja epidemiczna, jeśli jednak pojawią się trudności w związku z organizacją tego rozstrzygnięcia będzie ono zorganizowane on-line – dodaje Katarzyna Knap-Sawicka.

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie Muzeum Okręgowego w Sandomierzu, które jest jego organizatorem we współpracy z Miastem Sandomierz. Termin nadsyłania kandydatur upływa 31 sierpnia br.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia