Nawet 30 tysięcy złotych za wystawianie e-skierowań

żródło: pixabay.com

4 tysiące złotych premii mogą otrzymać poradnie Podstawowej Opieki Zdrowotnej i nawet 30 tysięcy złotych poradnie specjalistyczne za wystawianie elektronicznych skierowań zamiast tych w postaci papierowej.

– Chcemy zachęcić lekarzy do kolejnego etapu e-zdrowia. Sprawdziło się już e-zwolnienie i e-recepta, co widać teraz w dobie Covid-19. Następnym etapem jest e- skierowanie – mówi Beata Szczepanek, rzecznik prasowy świętokrzyskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.

Dodatkowy bonus finansowy dla przychodni zależy, m.in. od wielkości danej placówki i od ilości wystawianych przez nią skierowań, a także od tego czy placówka posiada certyfikat akredytacyjny.
– Przychodnia POZ, która w lipcu ma zadeklarowanych 5 tys. pacjentów i będzie wystawiała e-skierowania na poziomie powyżej 90 procent może liczyć miesięcznie na dodatkowe środki w kwocie od 3,5 do 4,4 tys. zł – ale ta wyższa kwota jest dedykowana dla placówek, które posiadają certyfikat akredytacyjny – wyjaśnia Beata Szczepanek i dodaje, że w przypadku placówek specjalistycznych, które w danym miesiącu udzielą świadczeń w 15 poradniach na kwotę około 835 tysięcy złotych, mogą otrzymać miesięcznie dodatkowo nawet 30 tysięcy. – Warunkiem jest rejestrowanie pacjentów z e-skierowaniem i uzyskanie współczynnika na poziomie 20 procent oraz wystawianie e-skierowań podczas 30 procent porad.Tak więc są to kwoty niemałe – mówi rzecznik świętokrzyskiego oddziału NFZ.

Możliwość wystawiania e-skierowań jest dostępna od 1 lipca, a do dziś w całym kraju wystawiono ich już ponad 280 tys. Skorzystało z nich blisko 210 tys. pacjentów. W Ostrowcu elektroniczne skierowania dostępne są w 15 placówkach.

Listę poradni znajdziecie poniżej.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia