Elektroniczne wnioski o dowód rejestracyjny i prawo jazdy dostępne w Ostrowcu

żródło: pixabay.com

Ostrowieckie starostwo dołączyło do urzędów, w których można składać elektronicznie wnioski o wydanie dowodu rejestracyjnego i prawa jazdy.

– Uruchomiliśmy od tego tygodnia elektroniczną skrzynkę podawczą. Dzięki temu właściciele pojazdów czy mieszkańcy naszego powiatu mogą złożyć wniosek o zarejestrowanie, przerejestrowanie oraz o wydanie prawa jazdy. Żeby złożyć go drogą elektroniczną, należy posiadać profil zaufany lub kwalifikowany podpis elektroniczny a także posiadać konto na stronie skrzynki podawczej – informuje Karolina Petrykowska, naczelnik Wydziału Komunikacji i dodaje, że wprowadzenie skrzynki podawczej ułatwi załatwianie spraw głównie interesantom. – Dzięki przesłaniu wniosku drogą elektroniczną, ich sprawa będzie częściowo rozpatrzona. Zostaną oni umówieni na konkretny dzień i godzinę, żeby dokończyć proces rejestracji. W przypadku wniosków o wydanie prawa jazdy trzeba będzie się zgłosić jedynie po jego odbiór – mówi Karolina Petrykowska.

Przypomnijmy, że osoby zgłaszające się do wydziału komunikacji stanowią najliczniejszą grupę petentów w ostrowieckim starostwie. Naczelnik Petrykowska podkreśla, że liczba przyjmowanych wniosków wróciła do stanu sprzed epidemii i dziennie obsługują ich około 250, z czego 200 dotyczy rejestracji pojazdów. Pozostałe – wydania dokumentu prawa jazdy.

/paw/

Ważne wydarzenia