Jazzowe dźwięki w piątkowy wieczór na dziedzińcu OBK

żródło: facebook.com/KulturaOstrowiec

Malwina Masternak po roku nieobecności wraca na ostrowiecką scenę jazzową. Ostrowczanka wystąpi w piątkowy wieczór, 24 lipca na dziedzińcu browaru kultury.

– Wokalistka studiowała w amerykańskim Berklee College of Music. Ukończyła ją z wyróżnieniem, a jest wręcz elitarna szkoła kształcąca wokalistów jazzowych. Malwina już komponuje, pisze i szykuje swój materiał. Są to również standardy jazzowe. Koncertuje w zasadzie na całym świecie – w Ameryce Północnej i Południowej, w całej Europie. A ten wakacyjny czas, który spędza w Ostrowcu poświęca nam. Zawsze opowiada, co ciekawego wydarzyło się u niej przez ostatni rok, nie tylko muzycznie. Z roku na rok obserwujemy jej rozwój – mówi Marek Cichosz, zastępca dyrektora Miejskiego Centrum Kultury i dodaje, że artystka swoje pierwsze kroki stawiała w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Ostrowcu.

Występ utalentowanej wokalistki uzupełni Inigo Ruiz de Gordejuela – hiszpański pianista i kompozytor, absolwent Berklee College of Music i New England Conservatory w Bostonie, który na koncie występy na największych jazzowych festiwalach. Jego ostatnia płyta zdobyła tytuł 'Albumu roku’ w kategorii jazz w Hiszpanii.

Piątkowy koncert rozpocznie się o godzinie 20:30. Sobota zaś będzie należała do solistek Studia Wokalnego Pandora MCK – Matyldy Szklarskiej i Julii Tłuczkiewicz, które zaśpiewają 'Solo i w Duecie’ Koncert w ich wykonaniu rozpocznie się o 19:00 na dziedzińcu OBK. Wstęp na oba wydarzenia jest bezpłatny.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia