Rodzina, przyjaciele i mieszkańcy miasta pożegnali Janusza Wojciecha Kotasiaka

W kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Saletyńskiej w Ostrowcu odbyła się uroczystość pogrzebowa byłego, wieloletniego dyrektora Muzeum Historyczno-Archeologicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim, Honorowego Obywatela Miasta – Janusza Wojciecha Kotasiaka. Przez 16 lat pracował jako radny powiatowy i miejski. Przez dwie kadencje był przewodniczącym ostrowieckiej rady miasta.

Podczas uroczystości zmarłego wspominał, m.in. Józef Grabowski, były dyrektor szpitala powiatowego. – Kochałeś swój maleńki Ostrowiec. Pracowałeś uczciwie w każdym miejscu i na każdym stanowisku. Potrafiłeś zasiać w ludziach te cechy, które sam posiadałeś. W swych działaniach byłeś niezłomny. Wojtku…byłeś dobrym człowiekiem i szefem. Kochającym mężem, ojcem i dziadkiem. Twoje czyny i morale pozostaną w naszej pamięci.

Józef Grabowski odniósł się także do osobistych rozmów ze zmarłym Wojciechem Kotasiakiem, dziękując za poświęcony mu czas i cenną naukę. – Nauczyłeś mnie bym cenił miejsce, z którego pochodzę – mówił.
Ks. prałat Tadeusz Lutkowski, były proboszcz parafii św. Michała Archanioła wskazywał na aspekty działalności religijnej zmarłego. Podczas przemowy podkreślił, że dzięki staraniom Wojciecha Kotasiaka wybudowany został w Ostrowcu pomnik papieża Jana Pawła II.

Janusz Wojciech Kotasiak miał 82 lata. Zmarł w sobotę 18 lipca. Został pochowany na cmentarzu komunalnym w Ostrowcu.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia