Na razie nie ma kolejnych zakażeń w Ostrowcu po weselu w Starachowicach

żródło: pixabay.com

Są już częściowe wyniki testów na obecność koronawirusa od osób, które miały kontakt z uczestnikami wesela w Starachowicach, po którym tylko w powiecie ostrowieckim koronawirusem zakaziło się przynajmniej 20 osób.

– Spośród tych wyników, które już napłynęły wszystkie są ujemne. Oczekujemy na pozostałe. Natomiast w dniu dzisiejszym wykonane zostały kolejne wymazy. 100 osób zostało przebadanych. Są to osoby z kontaktu z osobami, które miały wynik dodatni oraz osoby z zakładów pracy – informuje Wioletta Adamczyk-Nowak, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Ostrowcu. Dodaje, że tak jak w poniedziałek, tak i dziś wymazy pobierali żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. – Pobieranie wymazów to jest specjalność naszej brygady. W ostatnim czasie pobraliśmy ponad 3 tysiące próbek – mówi porucznik Marcin Kowal, oficer prasowy 10. Świętokrzyskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej.

Jak informuje Wioletta Adamczyk-Nowak, łącznie przebadanych zostało około 270 osób. Wszystkie miały styczność z weselnikami podczas zabawy, która odbyła się w hotelu Europa w Starachowicach na początku lipca. Przypomnijmy, że po stwierdzeniu zakażenia u pracownika Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów w Janiku badaniom poddano współpracowników. Wymazy pobierane były także od pracowników Miejskich Wodociągów i Kanalizacji, ponieważ swoją siedzibę mają w tym samym budynku, co ZUO Janik. – Na zabawie weselnej byli również goście z ościennych powiatów oraz innych województw, ale osoby te zostały zgłoszone do tamtejszych stacji epidemiologicznych i to one prowadzą dalsze postępowanie – wyjaśnia Wioletta Adamczyk – Nowak.
Wyniki badań z dnia dzisiejszego powinny spłynąć do ostrowieckiego sanepidu jutro.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia