Trzy osoby zatrzymane w sprawie śmierci 20-latka z Ostrowca

źródło zdjęcia: Pixabay

Trzech mężczyzn w wieku od 21 do 25 lat zostało zatrzymanych w związku ze śmiercią 20-latka, którego ciało znaleziono wczoraj na łąkach za kościołem pw. Miłosierdzia Bożego między ulicami Polną a Denkowską w Ostrowcu.

Cezary Skalmierski, szef Prokuratury Rejonowej w Ostrowcu Świętokrzyskim informuje, że obecnie ustalane są okoliczności tego zdarzenia, a więcej odpowiedzi powinna dać sekcja zwłok, którą zaplanowano na dziś na godzinę 16:00.
– W tej chwili zarejestrowano postępowanie w tutejszej prokuraturze. Prowadzone jest wstępnie w sprawie o przestępstwo określone w art. 156 Kodeksu Karnego, czyli spowodowania ciężkich obrażeń ciała pokrzywdzonemu skutkujących jego śmiercią – tłumaczy.
Prokuratura nie chce zdradzać szczegółów postępowania. Nieoficjalnie wiadomo, że na ciele mężczyzny były widoczne obrażenia, a niedaleko od miejsca znalezienia zwłok w nocy odbywało się spotkanie towarzyskie. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że mężczyzna tej nocy był w gronie kilku osób i spożywał alkohol. Na ciele 20-latka widoczne były obrażenia, które powstały prawdopodobnie na skutek pobicia. Policja nie wyklucza udziału osób trzecich.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia