KSZO wywalczył Puchar Polski na szczeblu okręgu

Puchar Polski na szczeblu okręgu świętokrzyskiego jedzie do Ostrowca. Piłkarze KSZO 1929 Ostrowiec w finale tych rozgrywek pokonali Koronę II Kielce 4:3 i obronili tytuł wywalczony przed rokiem.

Na stadionie w Ożarowie, gdzie rozgrywany był ten mecz obie drużyny pokazały dobry football, ale ostatecznie to pomarańczowo – czarni mogli się cieszyć ze zwycięstwa.

– Strzeliliśmy cztery bramki ale to nie oznacza, że nie popełnialiśmy błędów w obronie. Musimy się bardziej ograć bo wymieniliśmy pół drużyny i potrzeba czasu by gra między poszczególnymi formacjami zaczęła się układać. Ciężko jest powtórzyć sukces a nam się to udało i chwała za to chlopakom – mówił tuż po spotkaniu trener KSZO – Marcin Sasal.

Oprócz sukcesu sportowego do klubowej kasy KSZO wpłynie 46 tysięcy złotych. Za zdobycie Pucharu Polski na szczeblu regionalnym w sezonie 2019/20 od Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej pomarańczowo-czarni dostaną 6 tysięcy. 40 tysięcy wpłynie od PZPN-u.
Teraz piłkarze KSZO czekają na rozgrywki na szczeblu centralnym. Swojego przeciwnika poznają w sierpniu. Ale zanim wrócą do rywalizacji pucharowej to już 1 sierpnia zagrają w Sieniawie z tamtejszym Sokołem na inaugurację III-ligowych rozgrywek.
/marsz/

Podziel się

Ważne wydarzenia