Przyborów ma nową świetlicę wiejską

W piątek w Przyborowiu w gminie Bodzechów otwarta została nowa świetlica wiejska. – Będzie to miejsce spotkań oraz integracji mieszkańców – mówi wójt Jerzy Murzyn

– to nie jest duży obiekt, ale jest wyposażony w fotowoltaikę, w pompy ciepła. chodzi o to, żeby był mało kosztowny w utrzymaniu. Reszta już w rękach mieszkańców, ale w tym miejscu zawsze to dobrze wyglądało. Myśle, że dalej tak będzie – mówił podczas uroczystości wójt gminy.

Budowa świetlicy wiejskiej trwała rok czasu i została sfinansowana ze środków własnych gminy. Pomieszczenia zostały przystosowane i wyposażone w odpowiednie meble i sprzęt. Niebawem na niezagospodarowanym dotąd placu obok powstanie strefa rekreacji.
– Ja bym sugerował, ale to oczywiście musi być w oparciu o inicjatywę mieszkańców, boisko do siatkówki, plac zabaw. Chodzi o to, żeby to było miejsce gdzie młodzież, starsi przyjdą odpoczną, zrelaksują się. Ludzie teraz potrzebują tego typu miejsc – podkreśla wójt Murzyn. Dodaje, że zapotrzebowanie na tego typu placówki jest duże i mają w planach budowę kolejnych świetlic. Następna najprawdopodobniej powstanie w Sudole.

Całkowity koszt budowy świetlicy w Przyborowiu wynosi 570 tysięcy złotych. Tego samego dnia Rada Gminy w Bodzechowie głosowała nad absolutorium dla wójta. Jerzy Murzyn otrzymał je jednogłośnie.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia