Technikum ZDZ im. Tadeusza Kościuszki otrzymało 110 tysięcy złotych na realizację zagranicznych staży zawodowych

żródło: pixabay.com

Niepubliczne Technikum ZDZ im. Tadeusza Kościuszki jako jedyne w powiecie ostrowieckim otrzymało ponad 110 tysięcy złotych na realizację zagranicznych staży zawodowych dla swoich uczniów i nauczycieli w ramach projektu Erasmus plus.

– Wspaniale, cieszymy się. Nauczyciele zawodu będą realizować obowiązkowe szkolenia stażowe wynikające z karty nauczyciela. Zapoznają się z nowoczesnymi technologiami i rozwiązaniami branżowymi stosowanymi w przedsiębiorstwach zagranicznych. Uczniowie zaś zakończą staże i uzyskają certyfikat. Będą mieli także przygotowanie językowe, kulturowe, pedagogiczne. Poznają atrakcje turystyczne kraju i jego walory smakowe, gastronomiczne – mówi Izabela Pustuła, dyrektor placówki i dodaje, że z oferty zagranicznych wyjazdów skorzysta 42 uczniów i 2 nauczycieli technikum 'Kościuszki’.

Na czterotygodniowy pobyt do włoskiego Rimini lub hiszpańskiej Walencji pojadą uczniowie kształcący się na kierunkach technik logistyk, technik informatyk i technik usług fryzjerskich. Staże odbywać się będą w renomowanych przedsiębiorstwach logistycznych, informatyczno-komputerowych i nowoczesnych zakładach fryzjerskich.

Barbara Figura, koordynator projektu podkreśla, że zainteresowani wyjazdem uczniowie muszą wziąć udział w rekrutacji. – Cały proces rozpoczyna się od złożenia formularza zgłoszeniowego. W projekcie przewidziane jest również sprawdzenie znajomości języka angielskiego poprzez taką rozmowę kwalifikacyjną. Uczniowie uzyskują punkty. Nie ukrywamy, że będziemy chcieli zrekrutować też uczniów z mniejszymi szansami, którzy uzyskują dodatkową ilość punktów w tym procesie. Są to uczniowie, którzy pochodzą z rodzin wielodzietnych, bądź zamieszkują tereny wiejskie. Chcemy ich wesprzeć w ten sposób – mówi i dodaje, że każdy uczeń ma szansę na wyjazd. – Chcemy przygotować naszych podopiecznych i przyszłych absolwentów do pracy na lokalnym rynku pracy, aby uczniowie byli jak najlepiej przygotowani do późniejszej pracy zawodowej.

/paw/

Ważne wydarzenia