Ostrowiec pomoże mieszkańcom Jasła po niedawnej powodzi

fot.:um.jaslo.pl

Gmina Ostrowiec odpowie na apel Związku Miast Polskich o udzielenie pomocy finansowej dla Jasła, miasta, które poważnie ucierpiało w wyniku czerwcowych nawałnic. Prezydent Jarosław Górczyński taką uchwałę zamierza skierować na najbliższą sesję.

Samorząd wyliczył, że straty tylko w mieniu komunalnym sięgnęły 42,5 miliona złotych. Zalanych zostało 12 obiektów użyteczności publicznej, w tym przedszkola, szkoły, obiekty sportowe, muzeum, a także infrastruktura drogowa i sanitarna. Woda zniszczyła 70 ulic i 11 km kanalizacji deszczowej. Powstały osuwiska, ucierpiała zieleń miejska i mała architektura. – Mieszkańcy Ostrowca pamiętają powodzie, które nas dotknęły w 2001, 2007 czy w 1996. Ci, których ona dotknęła, wiedzą ile szkód potrafi wyrządzić żywioł i z jaką traumą to się wiąże. Warszawa i Gdańsk były pierwszymi miastami, które przekazały już fizyczne pieniądze. Mnie będzie miło zaproponować naszym radnym na najbliższej sesji nadzwyczajnej w przyszłym tygodniu abyśmy też przyłączyli się do tych samorządów. Chcemy przeznaczyć 50 tysięcy złotych dla Jasła, jako wsparcie samorządu dla samorządu – zapowiedział na antenie Radia Ostrowiec prezydent miasta Jarosław Górczyński.
Warto dodać, że gmina Ostrowiec ostatnio podobnej pomocy finansowej udzieliła miejscowości Rytel w gminie Szczersk, którą w 2017 roku nawiedziła potężna wichura. Wcześniej miastu Chorzów po zawaleniu się budynku Międzynarodowych Targów Katowickich w 2006 roku.

 

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia