Rusza kino letnie. Tym razem na dziedzińcu Ostrowieckiego Browaru Kultury

Mamy dobrą informację dla miłośników kina pod chmurką. W najbliższą sobotę wystartuje ostrowieckie kino letnie. W tym roku seanse będą wyświetlane na dziedzińcu Ostrowieckiego Browaru Kultury.

– Cisza, zieleń i filmy czyli przyjemność dla wszystkich – mówi Jacek Kowalczyk, dyrektor MCK w Ostrowcu dodając, że po długiej przerwie spowodowanej koronawirusem wakacyjne seanse filmowe pod gołym niebem są świetnym rozwiązaniem. Oferta Miejskiego Centrum Kultury obejmuje projekcje filmów zarówno dla dzieci jak i dorosłych.
– Zakładamy, że seanse dla dzieci będą wyświetlane w godzinach popołudniowych o 16:30, tak aby jakość obrazu była lepsza. Projekcje dla dorosłych będziemy rozpoczynać po godzinie 19-tej. Będziemy się starali wyświetlać te seanse w każdy weekend wakacji. Zapewniamy miejsca siedzące, jeśli jednak ktoś ma ochotę zabrać ze sobą kocyk to serdecznie zapraszamy – mówi dyrektor Kowalczyk. Pierwszy seans wyświetlony zostanie 11 lipca, czyli w okresie, kiedy powinien rozpocząć się Festiwal Wielki Ogień. Dlatego pierwszy seans dla dorosłych pt. 'Heavy trip’ nawiązywał będzie do tego muzycznego wydarzenia.
Dodatkowo podczas seansów nocy letniej będzie można zobaczyć film 'Warszawa ’44’, który zostanie wyświetlony 1 sierpnia, w nawiązaniu do rocznicy Powstania Warszawskiego. – W okolicach 14 sierpnia, w rocznicę Cudu nad Wisłą zaprezentujemy niemy film pod tym samym tytułem, który powstał zaraz po tym wydarzeniu. Myślę, że będzie trochę inaczej. Dodatkową atrakcją będzie muzyka na żywo, która będzie towarzyszyć tej projekcji – dodaje. Jacek Kowalczyk zaznacza, że raczej nie będzie nowości, ale każdy znajdzie coś dla siebie.

Seanse będą wyświetlane przez cały lipiec i sierpień, całkowicie bezpłatnie.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia