Festiwal goli w Skarżysku

Sobotnie spotkanie w ramach ćwierćfinału Pucharu Polski na szczeblu okręgu dostarczyło kibicom Granatu i KSZO wielu emocji.

Zespół KSZO jechał do Skarżyska w roli zdecydowanego faworyta jednak przebieg boiskowych wydarzeń – zwłaszcza w pierwszej odsłonie gry – pokazał, że to nie będzie łatwy mecz. Pomarańczowo – czarni mimo widocznej przewagi od początku spotkania, do szatni po pierwszych 45 minutach, schodzili przy wyniku 3:1 dla gospodarzy tego pojedynku. W przerwie trener Marcin Sasal musiał zapewne wstrząsnąć hutniczą jedenastką bo obraz gry w drugiej połowie zmienił się diametralnie. Drużyna KSZO doprowadziła do remisu w tym spotkaniu, a w 81 minucie strzeliła jak się później okazało, gola na wagę półfinału Pucharu Polski na szczeblu okręgu świętokrzyskiego. Mecz zakończył się zwycięstwem KSZO 4:3, a na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Wojciech Trochim i po jednej bramce zdobyli Jakub Chrzanowski oraz Michał Paluch. Kolejnym przeciwnikiem w drodze do finału tych rozgrywek będzie sandomierska Wisła. Spotkanie zaplanowano w niedzielę na godz.12, ale władze KSZO będą czynić starania by mecz odbył się na stadionie przy Świętokrzyskiej już w najbliższą sobotę o 17.