Wybory prezydenckie 2020. Walka o głosy na Targowisku Miejskim w Ostrowcu

fot. Kasia Stan

Trwa kampania wyborcza. Dziś na Targowisku Miejskim w Ostrowcu Świętokrzyskim do głosowania w wyborach prezydenckich na Rafała Trzaskowskiego, kandydata Koalicji Obywatelskiej i urzędującego prezydenta Andrzeja Dudę zachęcali parlamentarzyści, działacze partyjni i wolontariusze.

Bartłomiej Sienkiewicz, poseł Koalicji Obywatelskiej przekonywał, że głosowanie na Rafała Trzaskowskiego to dobre wyjście dla Polski, bo to szansa na zakończenie sporu politycznego i budowania kolejnych podziałów w społeczeństwie.
– Cechy osobowości Rafała Trzaskowskiego świadczą o tym, że będzie prezydentem, który ten konflikt wewnętrzny będzie starał się łagodzić, a nie wzmacniać. Nie będzie napuszczał ludzi na siebie. Nie będzie mówił, że ktoś jest gorszy, a ktoś lepszy, ktoś ma prawo być Polakiem, a ktoś takiego prawa nie ma. Nie będzie napuszczał Polaków na inne narody i to będzie prezydent zgody oraz nowej Polski – mówił.
Jolanta Madioury, reprezentująca struktury Platformy Obywatelskiej w powiecie ostrowieckim podkreślała, że targowisko to naturalne miejsce do pozyskiwania elektoratu, ponieważ w tym miejscu spotykają się ludzie o różnych poglądach.
– Tu spotykamy ludzi z całego regionu, zwyczajnych, którzy muszą zrozumieć, że wybór naszego kandydata jest wyborem dobrym – tłumaczyła.
Bartłomiej Sienkiewicz dodał, że zależy im na pozyskaniu każdej osoby, bez względu na poglądy, która jest otwarta na rozmowę.
– Każdego, kto zechce porozmawiać, każdego, kto sięgnie po ulotkę, każdego, kto głosował na kogoś innego niż Rafał Trzaskowski w pierwszej turze, każdego ze strony PiSu, który chce do nas wyciągnąć rękę i zrozumieć co mamy do powiedzenia. Nie ma wyjątków, chcemy rozmawiać ze wszystkimi – podkreślał.
Targowicę wybrali dziś także działacze Prawa i Sprawiedliwości z Ostrowca Świętokrzyskiego. Do głosowania na Andrzeja Dudę namawiali między innymi poseł Andrzej Kryj oraz senator Jarosław Rusiecki, który przyznaje, że kampania – choć krótka – jest bardzo intensywna.
– Każdy dzień od kilkunastu tygodni jest intensywny. Cały czas odbywamy spotkania, prowadzimy rozmowy, rozdajemy materiały wyborcze. Cieszę się, że odbiór naszych materiałów jest bardzo życzliwy i mam nadzieję na zwycięstwo prezydenta Andrzeja Dudy – mówił.
Wynik Andrzeja Dudy w pierwszej turze wyborów prezydenckich, (przypomnijmy 43,5% głosów) pokazuje, że Prawo i Sprawiedliwość musi skupić się na pozyskaniu dodatkowego elektoratu. Poseł Andrzej Kryj mówił, że targowisko miejskie jest bardzo dobrym miejscem do tego.
– Tu przyjeżdżają ludzie zarówno z północnej części województwa świętokrzyskie, jak i mieszkańcy województwa mazowieckiego. To jest miejsce, w którym możemy wręczyć materiały wyborcze, ale i porozmawiać z ludźmi. Dziś z kilkoma osobami już prowadziłem rozmowy, którzy przekazywali swoje problemy oraz informowali, co według nich funkcjonuje tak, jak nie powinno. Ten kontakt z wyborcą bezpośredni jest najważniejszy – tłumaczył.
Przed sztabami wyborczymi jeszcze kilka dni intensywnej pracy. Przedstawiciele sztabów Andrzeja Dudy i Rafała Trzaskowskiego zgodnie podkreślają, że nadchodzący tydzień będzie bardzo intensywnym okresem, bo to już ostatnia prosta przed wyborami.
Bartłomiej Sienkiewicz twierdzi, że walka o głosy toczyć się będzie do ostatniej chwili przed wyborami, a różnica w wyniku kandydatów będzie bardzo niewielka, co już teraz pokazują sondaże przedwyborcze.
– Sondaże cały czas się wahają na korzyść jednego i drugiego kandydata, co jest dodatkowym impulsem w kampanii, bo pokazuje, że trzeba do ostatniej chwili przekonywać wyborców – stwierdził.
Działacze Platformy Obywatelskiej układali dziś także napis „Trzaskowski” między innymi na kładce obok dworca PKP w Ostrowcu, tak aby mogli go zobaczyć kierowcy jadący drogą krajową nr 9. Przypomnijmy, że druga tura wyborów prezydenckich odbędzie się 12 lipca.

/bart/

fot. Kasia Stan

Podziel się

Ważne wydarzenia