„Konarski” wypuścił drugi rocznik absolwentów

Niepubliczne Liceum imienia Stanisława Konarskiego w Ostrowcu pożegnało dziś w murach szkoły tegorocznych absolwentów. Przez epidemię koronawirusa uroczystości nie można było zorganizować pod koniec kwietnia, gdy maturzyści kończą zajęcia szkolne i odbierają świadectwa. Odbyła się dziś, już po maturach, z udziałem nauczycieli, rodziców i młodszych kolegów.

– To drugi rocznik, który opuszcza tę szkołę – mówi Kinga Wnuk, dyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowej i Liceum imienia Stanisława Konarskiego oraz Przedszkola Smyk, gdzie niektórzy rozpoczynali swoją przygodę z nauką. – Niektórzy są z nami o przedszkola, niektórzy od szkoły podstawowej i gimnazjum. Część grupy dołączyła do nas w liceum i ja jestem z nich wszystkich niezwykle dumna. To są bardzo bliskie mojemu sercu osoby, ponieważ współtworzyły to miejsce. Tak, jak poprzedni rocznik, były motorem napędowym tej szkoły, to dla nich powstawały kolejne etapy edukacji – dodaje.

Wydarzenie, pełne ciepłych słów, gratulacji podziękowań i życzeń na przyszłość, także dla absolwentów było dużym przeżyciem. Mimo rozpoczętych wakacji cieszyli się, że mogą się zobaczyć nie tylko przez internet. – Ja bardzo chciałam zakończyć te wspaniałe trzy lata nauki w Konarskim w uroczysty sposób, a nie tylko przez internet.  Bardzo duże znaczenie ma dla mnie, że mogę się dziś tu ze wszystkimi spotkać – podkreśla Natalia Deroń. – Bardzo cieszę się, że udało nam się pożegnać w taki oficjalny i uroczysty sposób – dodaje Agnieszka Jezierska.

Po części oficjalnej wszyscy absolwenci mogli podrzucić w górę swoje birety, a ci, którzy przy ulicy Sienkiewicza uczą się od przedszkola, posadzić swoje drzewa w ogrodzie za szkołą, co jest zapoczątkowaną przed rokiem tradycją.  – Myślę, że wychodzą z Konarskiego z takim mocnym przekonaniem, że nie ma tematów nie do przeskoczenia, że trzeba marzyć i mierzyć wysoko, sięgać swoich gwiazd. Każdy z nich ma już wybrane swoje wymarzone kierunki studiów na wymarzonych uczelniach. Patrząc po sukcesie ubiegłorocznych absolwentów, którzy dostali się do wybranych szkół i studiują medycynę, prawo, to mam nadzieję, że w tym roku będzie podobnie, ale przede wszystkim mam nadzieję, że będą szczęśliwymi ludźmi – podkreśla dyrektor Wnuk.

Warto dodać, że Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące imienia Stanisława Konarskiego w tegorocznym rankingu Perspektyw najlepszych liceów w kraju uplasowało się na bardzo wysokim 43 miejscu i drugim w województwie, po kieleckim liceum im. św. Jadwigi Królowej. W tym roku zostało też nagrodzone i docenione Certyfikatem Jakości Krajowego Forum Oświaty Niepublicznej. Wyróżnienie to zostało przyznane tylko kilku placówkom w całej Polsce.

/mag/

Ważne wydarzenia