Już 180 rowerzystów kręci kilometry dla Ostrowca

żródło: pixabay.com

40 osób dołączyło do treningu rowerowych zmagań przed główną rywalizacją o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. W zabawie bierze już udział 180 aktywnych użytkowników, dzięki czemu Ostrowiec od ponad 2 tygodni utrzymuje się na podium.

Zajmujemy teraz drugie miejsce. Odskoczyliśmy od Gniezna. Na pierwszym miejscu cały czas jest Bydgoszcz – główny organizator zabawy. W tyle zostają takie miasta jak Puławy, Przemyśl, Starogard Gdański czy Nowy Sącz – mówi Kamil Stelmasik, koordynator akcji w Ostrowcu. Dodaje, ostrowczanie zanotowali bardzo dobry wynik. Do tej pory przejechali 44 tysiące kilometrów, co przełożyło się na 3 tysiące godzin spędzonych na dwóch kółkach. Łącznie udało im się spalić ponad 2 miliony kalorii.

Spoglądając na tzw. 'mapę ciepła’, która jest widoczna w aplikacji wiemy, w które trasy są najczęściej oblegane przez uczestników zabawy. Są to chociażby ścieżki w kierunku Bałtowa, Ćmielowa czy Karczmy Miłkowskiej. – Najmocniej na mapie świeci się Ostrowiec. Widzimy także, że ostrowczanie jeżdżą też na dłuższe wypady np. do Sandomierza czy skarżyska a nawet Zamościa. Wiele osób kręci kilometry w Bieszczadach w okolicach Soliny, Polańczyka i Krynicy Zdrój. Ciekawostką jest to, że ludzie mieszkający w Toronto czy San Marino kręcą kilometry na rzecz naszego miasta – podkreśla Kamil Stelmasik.

Przypomnijmy, że Puchar Rowerowej Stolicy Polski organizowany jest po raz drugi. Trening potrwa do 18 sierpnia, a główna rywalizacja rozpocznie się 1 września.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia