Wakacje z biblioteką wystartowały

Spotkaniem 'Książka pod chmurką’ na dziedzińcu Ostrowieckiego Browaru Kultury Miejska Bibliotek Publiczna zainaugurowała dziś cykl propozycji wakacyjnych dla mieszkańców.
– Dzieci i dorosłych zaprosiliśmy z kocami, koszami piknikowymi, żeby na świeżym powietrzu czytać książki przygotowane przez bibliotekarzy. Losowaliśmy książki niespodzianki do wypożyczenia. Swoje ulubione książki czytały głośno dzieci i dorośli. Towarzyszyły temu przygotowane przez nas kreatywne zabawy – mówi Paweł Górniak z Miejskiej Biblioteki Publicznej, podkreślając, że tegoroczne wydarzenia odbywają się w cieniu epidemii, więc większość z nich będzie prowadzona na powietrzu i w grupach, które pozwolą na zachowanie dystansu społecznego. Dlatego na kolejne wydarzenia obowiązywać będą zaproszenia. – Jest pandemia na świecie, o czym nie wolno zapominać, więc wprowadzamy zasadę rozdawania wejściówek na nasze spotkania. Będą do odbioru w czytelni dzień przed wydarzeniem – podkreśla. Jutro będzie można odbierać wejściówki na piątkowe spotkanie pod nazwą 'Zabawy z dawnych lat’. Rozpocznie się o 10.00 i zaproszone są na nie młodsze dzieci z opiekunami. Dla nich w lipcu i sierpniu biblioteka przygotowała też spektakle teatralne. Pierwszy pt. 'Szkoła Pana Kleksa” w wykonaniu aktorów Teatru Blaszany Bębenek z Trzebini już 20 lipca. Ale w programie wydarzeń są tez propozycje dla dorosłych. – To będą takie slamy poetyckie lub prozatorskie pod chmurką, zajęcia przeznaczone dla seniorów, dyskusje o literaturze, więc każdy miłośnik książki powinien znaleźć propozycję dla siebie – podkreśla Paweł Górniak.
Wakacyjny program wydarzeń dostępny jest na stronie internetowej Miejskiej Biblioteki Publicznej i na ich profilu facebookowym.

/mag/

Ważne wydarzenia