MZK Ostrowiec: bilet na autobus miejski dostępny z aplikacją

żródło: mzkostrowiec.pl

Mieszkańcy Ostrowca od dziś mogą zakupić bilet komunikacji miejskiej za pośrednictwem mobilnej aplikacji 'zbiletem’

– Aplikacja, którą możemy pobrać na swój telefon jest świetnym udogodnieniem dla pasażerów i podróżujących. Nie musimy się bowiem martwić tym, że w danym miejscu nie ma punktu sprzedaży biletów. Z aplikacją bilet możemy kupić w każdej chwili, czekając nawet na przystanku na autobus – zaznacza Kamil Stelmasik z Miejskiego Zakładu Komunikacji w Ostrowcu.

Aby skorzystać z tej formy zakupu, należy pobrać na swój telefon aplikację i wpisać numer telefonu. – Po udanej weryfikacji użytkownik zostanie przeniesiony do wyboru miasta w którym chce z niej korzystać – mówi Kamil Stelmasik. Podkreśla, że aplikacja jest bezpłatna i dostępna na smartfony z systemem Android oraz Apple iOS.

W mobilnej aplikacji można kupić bilet jednorazowy. Pasażerowie, którzy chcą zakupić bilet miesięczny, długoterminowy czy dla określonej trasy mogą to zrobić za pośrednictwem strony www.zbiletem.pl
Podczas kontroli wystarczy pokazać kontrolerowi bilet na ekranie smartfona.

Dodam, że Ostrowiec to kolejne polskie miasto, w którym pasażerowie mogą opłacić przejazd autobusem za pomocą tej platformy. Aplikacja 'zbiletem’ działa już w takich miastach jak Rzeszów, Kalisz, Gniezno, Słupsk czy Tarnów.

Pełne informacje dotyczące działania aplikacji oraz filmy instruktażowe znajdziemy na stronie mzkostrowiec.pl

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia