Brygada Kawalerii Pancernej szuka żołnierzy zawodowych

Wojsko szuka żołnierzy rezerwy na potrzeby 10 Brygady Kawalerii Pancernej w Świętoszowie i kusi uposażeniem z licznymi dodatkami, mieszkaniem służbowym dla żołnierzy w zawiązku małżeńskim, urlopami, nagrodami i karierą, w tym wyjazdami na misje zagraniczne. Kwalifikacje prowadzą w kilku miejscach w kraju, 2 lipca odbędą się w kompleksie koszarowym 3 Batalionu Radiotechnicznego w Sandomierzu przy ulicy Mickiewicza 38.

– Kandydaci będą poddani sprawdzianowi sprawności fizycznej. To będzie bieg na 3 tysiące metrów, podciąganie na drążku, bieg wahadłowy. Z każdym z ochotników rozmowę przeprowadzi komisja i jeżeli stwierdzą, że dany ochotnik posiada wymagane umiejętności i predyspozycje, to zaproponują mu miejsce pracy – mówi major Zbigniew Turczyniak, szef wydziału rekrutacji Wojskowej Komendy Uzupełnień w Sandomierzu.
10 Brygada Kawalerii Pancernej stacjonuje w garnizonie Świętoszów w województwie Dolnośląskim, dysponuje nowoczesnym sprzętem bojowym i uzbrojeniem, uczestniczy w wielu ćwiczeniach krajowych i misjach zagranicznych, współpracuje z wojskami sojuszniczymi. – Szczegółowe informacje oraz wykaz wolnych stanowisk można uzyskać w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Sandomierzu lub pod numerem telefonu 261-514-843 – dodaje major Turczyniak, zaznaczając, że zainteresowanie wojskową służbą zawodową rośnie.
Dodajmy, że kandydaci podczas kwalifikacji muszą pamiętać nie tylko o zabraniu ze sobą książeczki wojskowej i dowodu osobistego, ale także stroju sportowego, zaświadczenia lekarskiego potwierdzającego możliwość przystąpienia do egzaminu sprawnościowego oraz maseczki ochronnej, rękawiczek i długopisu.

/mag/

Ważne wydarzenia