„To wygląda bardzo optymistycznie” – Artur Gierada o pierwszej turze wyborów

Andrzej Duda wygrał niedzielne wybory prezydenckie, ale będzie druga tura wyborów. W badaniach exit poll urzędujący prezydent otrzymał 41,8 procent głosów. Drugi jest Rafał Trzaskowski – z wynikiem 30,4 procent głosów. Wyniki te komentował we wczorajszym studiu wyborczym Radia Ostrowiec Artur Gierada, szef Platformy Obywatelskiej w regionie świętokrzyskim.

– To wygląda bardzo optymistycznie, ale daleka droga jeszcze przed nami, bo dwa tygodnie ciężkiej, intensywnej kampanii wyborczej. Przede wszystkim widać, że prawie 59 procent Polaków chce zmiany, chce nowego prezydenta. Andrzej Duda i PiS zakładali, że te wybory skończą się w pierwszej turze, ale przekroczyli tylko 40 proc. Jestem przekonany, że większość elektoratu Szymona Hołowni, Lewicy i PSL to elektorat, który nie zagłosuje na Andrzeja Dudę w drugiej turze. My musimy ich przekonać, żeby zagłosowali na Rafała Trzaskowskiego, bo to już nie tylko kwestia, czy Rafał Trzaskowski będzie prezydentem, ale to sprawa innej wizji Polski, Polski otwartej, tolerancyjnej, która łączy Polaków, a nie dzieli – mówił przewodniczący Gierada.

Dodajmy, że dziś już znane są wyniki głosowania. PKW podaje wyniki z ponad 99 proc. obwodów. Na Rafała Trzaskowskiego zagłosowało 30,34 proc wyborców, a na urzędującego prezydenta 43,67 proc. Kolejna tura już za dwa tygodnie 12 lipca.

/pcr/

Podziel się

Ważne wydarzenia