Stypendia Starosty wręczone

W czwartek w starostwie powiatowym odbyła się gala wręczenia Stypendiów Starosty dla najlepszych uczniów ostrowieckich szkół ponadpodstawowych. Zarząd Powiatu Ostrowieckiego przyznał 10 nagród w wysokości 2 tysięcy złotych. Podczas gali wyróżnionych zostało 11 uczniów za wybitne osiągnięcia dydaktyczne i sportowe.

– W ubiegłych latach ta gala miała lepszą oprawę, więcej osób mogło uczestniczyć w tej uroczystości. W tym roku z powodu epidemii jest skromniej, ale stypendia są tej samej wielkości. Mieliśmy problemy z wyłonieniem najlepszych i najzdolniejszych uczniów, bo zgłoszeń wpłynęło dużo więcej. Mamy naprawdę utalentowaną młodzież, w którą należy inwestować – podkreśla Marzena Dębniak, starosta ostrowiecki.

Nagrodzeni uczniowie mogą pochwalić się imponującą liczbą osiągnięć. – Dostałam stypendium sportowe, mam nadzieję, że za całokształt mojej kariery. z takich osiągnięć mogę się pochwalić 5. miejscem na Halowych Mistrzostwach Polski na 1500 m, 7. miejscem na dystansie na 3 km na Przełajowych Mistrzostwach Polski oraz 6. na 1500 m w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – mówi Karolina Fiutek z SMS Ostrowiec Św. Katarzyna Szeląg brała udział w wielu konkursach, np. w Olimpiadzie ZUS – „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”, w konkursie ekologicznym i z zakresu wiedzy konsumenckiej. Jest także finalistką etapu wojewódzkiego w ramach “Świętokrzyskiego Konkursu Wiedzy z Rachunkowości”. Uczniowie zapytani na co przeznaczą zdobyte stypendia zgodnie odpowiedzieli, że na materiały i dalszą edukację.

Dodajmy, że Stypendia Starosty przyznawane są rokrocznie za ciężką pracę, sukcesy i promowanie naszego powiatu dla najzdolniejszych uczniów w trzech dziedzinach naukowych – dydaktycznej, artystycznej i sportowej.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia