Bezpłatne badania mammograficzne dla ostrowczanek

Do Ostrowca wracają bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet. Skorzystać z nich mogą panie w wieku od 50 do 69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat ich nie wykonywały.

Z badania mogą skorzystać także kobiety, które nie mieszczą się w przedziale wieku i badanie miały w czasie krótszym niż dwa lata. Wtedy jednak trzeba za nie zapłacić.
Mariusz Łata, naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym podkreśla, że dla nich wynegocjowano niższą cenę.
– Normalnie cena za badanie to 80zł, ale dla ostrowczanek będzie to 60 zł – informuje.
I dodaje, że było to możliwe dzięki dobrej wieloletniej współpracy z firmą wykonującą badania mammograficzne. Badania będzie można zrobić w dniach od 29 do 30 czerwca oraz 2 i 4 lipca. Mammobus będzie oczekiwał na parkingu przy starostwie przy ulicy Iłżeckiej. Na badanie lepiej się umówić telefonicznie, numery telefonów są na stronie internetowej starostwa. – Dzięki temu unikną panie czekania w kolejce, ważne to także dlatego, że badania odbywać się będą w reżimie sanitarnym, a to zawsze nieco wydłuża ich czas – tłumaczy naczelnik Łata.
Wynik będzie można odebrać w starostwie powiatowym po 30 dniach, może również zostać wysłany pocztą.
/joge/

Podziel się

Ważne wydarzenia