Przedsiębiorcy z Ostrowca kupili sprzęt rehabilitacyjny dla podopiecznych MOPS

Wypożyczalnia-darowalnia drobnego sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego, jaką na początku kwietnia, czyli na początku pandemii koronawirusa w Polsce zorganizował Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, działa coraz prężniej. Coraz więcej osób odpowiada na apel przekazywania sprzętu innym potrzebującym.

W Radiu Ostrowiec ten apel usłyszeli także lokalni przedsiębiorcy, Paweł Mroczek i Bernadetta Orczyk z Grupy Pałasz Ubezpieczenia. – Kiedy tylko usłyszeliśmy ten apel zaczęliśmy szukać więcej informacji i błyskawicznie podjęliśmy decyzję, że kupujemy sprzęt i przekazujemy go do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, który najlepiej wie co z nim zrobić, czyli wypożyczy go osobom najbardziej potrzebującym –  mówił dziś Paweł Mroczek, podczas przekazania zakupów. W wyborze najlepszych urządzeń i zakupieniu ich pomagał Paweł Kowalczyk, rehabilitant, który często wpiera ostrowiecki ośrodek pomocy społecznej. – To są termometry bezdotykowe, ciśnieniomierze, takie specjalne taborety kąpielowe, balkoniki, które są bardzo lekkie i łatwe do składania, balkonik trójkołowy a także podstawki sedesowe, specjalne prześcieradła oraz materiały higieniczne – wymieniał.

Za bezinteresowną pomoc dziękowała dyrektor MOPSu Magdalena Salwerowicz. – To było dla nas wielkie zaskoczenie, że państwo tak bezinteresownie zdecydowali się nam pomóc – mówiła, dodając, że udało im się już zgromadzić na tyle sprzętu, że od lipca możliwość jego nieodpłatnego wypożyczenia będą mieć też mieszkańcy powiatu, którzy nie są podopiecznymi placówki. Takich podopiecznych – dodajmy – mają około 200 osób.

/mag/

Ważne wydarzenia