Dodatkowy zasiłek opiekuńczy będzie przedłużony do 28 czerwca

żródło: pixabay.com

Rodzice mogą być spokojni. Dodatkowy zasiłek opiekuńczy będzie przedłużony do 28 czerwca – informuje Paweł Szkalej, rzecznik prasowy świętokrzyskiego oddziału ZUS.

– Rodzice dzieci do lat 8, które nie mają orzeczenia o niepełnosprawności czy potrzeby kształcenia specjalnego też będzie przysługiwał zasiłek opiekuńczy. Pamiętajmy, że mówimy o tzw. dodatkowym zasiłku opiekuńczym. Tutaj powód jest oczywisty, czyli Covid-19 . Mamy nieplanowane zamknięcie żłobka, klubu dziecięcego czy przedszkola. Jeżeli jednak rodzic ma możliwość wysłanie dziecka do takiej placówki, ale nie posyła go czyli sprawuje osobistą opiekę nad dzieckiem, to taki zasiłek również mu przysługuje – mówi i dodaje, że płatnicy składek, którzy wypłacają te zasiłki, powinni przyjmować wnioski swoich ubezpieczonych o dodatkowy zasiłek opiekuńczy za okres od 25 maja 2020 r. – tłumaczy rzecznik prasowy.

Warto dodać, że świadczenie z tytułu opieki nad dziećmi do lat 8 zostanie wypłacone przez ZUS lub płatnika składek- pracodawcę dopiero po wejściu w życie ustawy.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia