Matury 2020. Wczoraj język polski, dziś matematyka

Wczoraj język polski …dziś matematyka. 660 abiturientów z powiatu ostrowieckiego przystąpiło do egzaminu maturalnego z matematyki punktualnie o godzinie 9.

Pierwsi z nich pojawili się w Zespole Szkół Numer 3 w Ostrowcu tuż po godz. 8. Jak się okazuje matematyki wcale nie trzeba się obawiać. Potwierdza to Dawid Winiarski, maturzysta z popularnego THM-u.

– To zamieszanie z pandemią koronowirusa wcale nie wpływ na większy stres. Śmiejemy się z kolegami, że jesteśmy „rocznikiem specjalnym”. Matematyka w naszej szkole jest na bardzo wysokim poziomie więc nie mam obaw co do dzisiejszego egzaminu – mówi.

Dobrej myśli przed egzaminem dojrzałości z matematyki była Wiktoria Dębicka, maturzystka z I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Ostrowcu.

– Pierwszy stres mam już za sobą. Oczywiście odczuwam lekki niepokój ale mamy świetnych nauczycieli, którzy nas dobrze przygotowali – podkreśla.

Egzamin z matematyki na poziomie podstawowym potrwa 170 minut. W arkuszu egzaminacyjnym znajdują się pytania weryfikujące wiedzę ucznia z zakresu rozumienia poszczególnych pojęć, umiejętności ich zastosowania w praktyce, a także zadania o charakterze problemowym.  W poniedziałek chętni przystąpią do matury z matematyki na poziomie rozszerzonym.

Jednak przed rozpoczęciem matur w Ostrowcu zrobiło się nerwowo. – Na skrzynkę mailową dyrektorów III LO i Szkoły Mistrzostwa Sportowego wpłynęły maile z informacją o ataku chemicznym, który ma mieć miejsce w tych placówkach – informowała Barbara Majdak, oficer prasowy ostrowieckiej Komendy Powiatowej PSP.

– Każde zgłoszenie traktujemy poważnie i nie narażamy życia mieszkańców na zagrożenia – potwierdziła w rozmowie z Radiem Ostrowiec.

Straż pożarna sprawdziła, czy w szkołach nie ma niebezpiecznych substancji. Na szczęście alarmy okazały się fałszywe i matury mogły rozpocząć się o czasie.
Dodam, że podobne alarmy pojawiły się w szkołach w Ożarowie, Końskich, Stąporkowie i Skarżysku-Kamiennej.

/marsz/

 

Podziel się

Ważne wydarzenia