Rada Powiatu Ostrowieckiego będzie musiała uzupełnić skład

Kto zajmie miejsce w Radzie Powiatu Ostrowieckiego po zmarłym radnym Robercie Minkinkie? Mariusz Pasternak, przewodniczący rady mówi, że najpierw komisarz wyborczy musi wydać postanowienie o wygaszeniu mandatu radnego.

– Dopiero, gdy takie postanowienie zostanie opublikowane, Rada Powiatu Ostrowieckiego będzie mogła rozpocząć procedurę uzupełniania składu – wyjaśnia.
Po tym komisarz kontaktuje się z następną osobą z listy Komitetu Samorządność i Przedsiębiorczość, z której startował Robert Minkina, a która uzyskała największa liczbę głosów po nim. To Marcin Jabłoński, przedsiębiorca, członek zarządu Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Jak mówi w rozmowie z Radiem Ostrowiec, decyzji o przyjęciu mandatu jeszcze nie podjął.  – Nadchodzący długi weekend będzie odpowiednim czasem na zastanowienie się, czy podejmę te obowiązki – dodaje Marcin Jabłoński.
Jeżeli nie zdecydowałby się na przyjęcie mandatu, następną osobą, która w 2018 roku startowała z listy Samorządność i Przedsiębiorczość z najwyższą liczbą głosów jest Małgorzata Dybiec, kierownik bloku operacyjnego ostrowieckiego szpitala.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia