PUP ogłosił trzeci nabór wniosków na wsparcie dla przedsiębiorców

Powiatowy Urząd Pracy w Ostrowcu ogłosił trzeci nabór wniosków na wsparcie dla przedsiębiorców w ramach tarczy antykryzysowej. – Dokumenty będziemy przyjmować od 15 do 28 czerwca – mówi Małgorzata Stafijowska, dyrektor urzędu.

– Wszystkie pojawiające się w między czasie poprawki będą na bieżąco nanoszone i korygowane. Chcemy jak najszybciej, aby te wnioski zostały zrealizowane. Tym, bardziej, że patrząc na spływające do urzędu wnioski widać, że to zainteresowanie dofinansowania kosztów dla osób prowadzących działalność wzrasta – dodaje.

Warunkiem uzyskania wsparcia jest wykazanie spadku dochodów w przypadku samozatrudnionych, mikro, małych i średnich przedsiębiorstw lub spadku przychodów z tytułu działalności statutowej w przypadku organizacji pozarządowych.

Wnioski można składać w formie elektronicznej za pośrednictwem platformy praca.gov.pl bądź złożyć w biurze podawczym, który znajduje się w budynku ostrowieckiego PUP-u. Dokumenty można także wysłać za pomocą tradycyjnej poczty. – Każda forma jest dostępna. Wszystkie informacje znajdują się na naszej stronie internetowej. Podane są tam również informacje odnośnie osób, które rozwiewają wszelkie wątpliwości dotyczące poszczególnych form wsparcia – podkreśla dyrektor Stafijowska.

Dotychczas ze wsparcia z PUP skorzystało ponad 5100 podmiotów gospodarczych. Ostrowiecki pośredniak wypłacił ponad 25 mln złotych na różne formy wsparcia. Przypomnijmy, że wsparcie może być przyznane na okres nie dłuższy niż 3 miesiące.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia