Zajęcia ChodzęBoLubię wracają na Gutwin

Zajęcia ChodzęBoLubię, czyli pasjonatów nordic walkingu od dziś będą odbywały się na Gutwinie. Przypomnijmy, że w związku z epidemią koronawirusa ostatnie spotkania odbywały się na terenie boiska wielofunkcyjnego w parku miejskim.

Teraz zajęcia z kijkami z wykwalifikowanymi trenerami dla wszystkich osób chętnych będą odbywały się w każdy wtorek o godzinie 18:30 przy muszli na Gutwinie. Warto wspomnieć, że nordic walking jest aktywnością fizyczną opartą na technice marszu, angażującą mięśnie, które przy standardowych chodzie nie są używane. – Dlatego też, żeby prawidłowo opanować tę technikę potrzebna jest pomoc instruktora – mówi Remigiusz Woźniak, koordynator akcji w Ostrowcu i dodaje, w zajęciach może wziąć udział każdy, bo utworzone zostaną trzy grupy – początkująca, średniozaawansowana i zaawansowana, które będą miały wspólną rozgrzewkę, a później różnej długości trasy dostosowane dla każdej z grup.

– Z każdą grupą będzie instruktor , który poprowadzi odpowiednie zajęcia. Trzeba mieć swoje kijki, ubrać odpowiedni strój i zabrać ze sobą dobry humor. Mam nadzieję, że z każdym wtorkiem będzie nas coraz więcej. Na jesieni pokazaliśmy, że potrafimy się spotykać w grupach ponad 30-40 osobowych. Liczę, że będziemy to kontynuowali – podkreśla Remigiusz Woźniak.

Przypomnijmy, że nadal należy przestrzegać aktualnie obowiązujących zasad i ograniczeń. Pierwsze zajęcia odbędą się już dziś.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia