Rusza trening w ramach Rowerowej Stolicy Polski

autor zdjęcia: B. Pasik

Od dziś miłośnicy dwóch kółek mogą kręcić kilometry dla Ostrowca w ramach rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski.

Tegoroczne zmagania pierwotnie miały się rozpocząć w maju, jednak epidemia koronawirusa pokrzyżowała plany jej organizatorom. – W tym roku druga edycja zabawy odbędzie się dopiero we wrześniu, dlatego już teraz zachęcamy do udziału w oficjalnym treningu przygotowującym do zabawy. Organizatorzy wymyślili trening, który ma zachęcić rowerzystów w całej Polsce, żeby wzięli udział w zmaganiach i nie rezygnowali z rywalizacji. A ta, w tym roku będzie jeszcze bardziej zacięta, bo do udziału w zabawie zgłosiło się 30 miast z całego kraju. W ramach tego treningu od 1 czerwca do 16 sierpnia możemy kręcić kilometry dla swojego miasta. Za pomocą bezpłatnej aplikacji, którą możemy zakupić w dowolnym sklepie przez smartfona wybieramy miasto i kręcimy kilometry – mówi Kamil Stelmasik, koordynator akcji w Ostrowcu.

Sugerujemy Ostrowiec…Aby kilometry się naliczały wystarczy uruchomić ją podczas korzystania z roweru i zapisać przejechany dystans. Warto wspomnieć, że aplikacja działa na terenie całego świata, dlatego każdy uczestnik bez względu na miejsce, w którym się znajduje może kręcić kilometry dla swojej drużyny. Link do pobrania bezpłatnej aplikacji znajdziecie tutaj: http://www.rowerowastolicapolski.pl/dolacz-do-rywalizacji

Przypomnę, że w pierwszej edycji Ostrowiec znalazł się na 1 miejscu w województwie świętokrzyskim i na wysokim 6 miejscu spośród 24 startujących miast.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia