Do jesieni zakończy się rewitalizacja parku na os. Spółdzielców

Znaleźli się chętni na wykonanie 3 etapu rewitalizacji parku na osiedlu Spółdzielców.

Marek Zaręba, prezes Ostrowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej mówi, że ostatniego dnia postępowania wpłynęły 4 oferty, w tym trzy z Ostrowca.
Najtańsza oferta przekracza zakładany budżet, czyli 200 tysięcy złotych o ponad 40 tysięcy złotych, ale prezes Zaręba podkreśla, że można było się tego spodziewać, bo ceny za inwestycje idą cały czas do góry.
– Unieważnienie przetargu by do niczego nie doprowadziło. Obecnie jesteśmy skłonni by znaleźć dodatkowe środki i je dołożyć do inwestycji – tłumaczy
Spółdzielnia obecnie analizuje dokumentację i jeżeli nie będzie do niej żadnych zastrzeżeń, przetarg powinien zostać rozstrzygnięty w ciągu tygodnia. Inwestycja ma zostać zrealizowana do jesieni tego roku.
Przypomnijmy, że do tej pory na terenie spółdzielni posadzono nowe rośliny, ułożono chodniki i urządzono nowe place zabaw. Udało się także wykonać podświetlaną fontannę. Wykonawcę tej inwestycji wyłoniono dopiero w trzecim podejściu. Łącznie rewitalizacja spółdzielczego parku kosztować ma ok. 800 tys. zł.
/bart/

Ważne wydarzenia