Sprawca oszustwa „na policjanta” złapany

Ostrowieccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który w połowie maja wyłudził 'na policjanta’ pieniądze od mieszkanki miasta.


Zadzwonił do niej podając się za policjanta z ostrowieckiej komendy i poinformował ją, że jej pieniądze w banku są zagrożone. Zaproponował jej udział w tajnej operacji, która miała polegać na tym, że 63-letnia seniorka przeleje na wskazane konto 40 tysięcy złotych, co umożliwi policji namierzenie szajki złodziei.
Dopiero po kilku godzinach kobieta zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa i zadzwoniła na policję.
Mundurowi szybko zaczęli namierzać sprawcę przestępstwa. Dzięki współpracy z funkcjonariuszami z województwa warmińsko-mazurskiego w miniony wtorek w Olsztynie zatrzymany został 26-latek, który podejrzany jest o związek z tą sprawą. Usłyszał zarzut oszustwa. Dziś Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim zadecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na okres 3 miesięcy.
Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.
– Ostrzegamy przed oszustwami i apelujemy o wzmożoną ostrożność! Pamiętajmy, że policjanci nigdy nie żądają żadnych pieniędzy, ani nie proszą o udział w akcjach. Nie przekazujmy także żadnej gotówki obcym osobom – prosi policja.

/joge/

Podziel się

Ważne wydarzenia