ZUS: 3 mln złotych trafi na konta świętokrzyskich przedsiębiorców

źródło: zus.pl

Ponad 3 miliony złotych – tyle pieniędzy Zakład Ubezpieczeń Społecznych przekazał dzisiaj na konta świętokrzyskich przedsiębiorców w ramach tzw. świadczenia postojowego.

– Mówimy tutaj o wypłatach postojowego zarówno dla tych, którzy prowadzą działalność gospodarczą, a także dla tych, którzy korzystają ze świadczenia w ramach umów cywilnoprawnych – mówi Paweł Szkalej, rzecznik prasowy świętokrzyskiego oddziału ZUS i przypomina, że ze świadczenia postojowego można skorzystać maksymalnie trzy razy. Warunkiem jest oświadczenie przedsiębiorcy lub zleceniobiorcy o aktualnej sytuacji materialnej. Aby otrzymać wsparcie wystarczy wypełnić jeden wniosek. – Składamy nowy wniosek RSP-C lub RSP-D, lub w przypadku kontynuacji wniosek RSP-CK lub RSP-DK. Nie musimy już wypełniać formularza w całości dotyczącego firmy. W tym oświadczeniu informujemy i oświadczamy, że nasza sytuacja nie uległa poprawie. Taki wniosek, zarejestrowany elektronicznie zostanie przekazany do rejestracji. Co ważne, w jednym miesiącu świadczenie postojowe może być wypłacone tylko raz – wyjaśnia rzecznik świętokrzyskiego ZUS-u.

Przypomnijmy, że tzw. postojowe wypłacane jest od połowy kwietnia. Do tej pory w województwie świętokrzyskim złożono prawie 19 tysięcy 900 wniosków o świadczenie postojowe. Warto wspomnieć, że ZUS nie wszczyna postępowań egzekucyjnych wobec przedsiębiorców, którzy są uprawnieni do zwolnienia ze składek. Dzięki temu przedsiębiorcy nie muszą się śpieszyć ze złożeniem wniosku, mają na to czas do 30 czerwca.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia