Urzędy w powiecie ostrowieckim powoli wracają do normalnej pracy

Od dziś urzędy administracji publicznej w całym kraju wznawiają bezpośrednie przyjęcia interesantów. Ich funkcjonowanie było ograniczone w związku z epidemią koronawirusa.


Odmrażanie urzędów w niewielkim stopniu dotyczy jednak powiatu ostrowieckiego, bo gminy w naszym powiecie interesantów przyjmowały już od jakiegoś czasu.
Dla przykładu Urząd Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim wprowadzone na początku epidemii ograniczenia poluzował już 18 maja. Otworzył Biuro Obsługi Interesanta oraz kasy urzędu.
Dodatkowo, jak mówi Anna Niedbała, sekretarz gminy, postanowiono wprowadzić dodatkowe środki bezpieczeństwa.
– Pomieszczenia biura są dezynfekowane, będziemy też dezynfekować chodnik i parapety zewnętrzne przed nim, bo ludzie je dotykają, stawiają torebki jak są kolejki – wyjaśnia.
Podobnie funkcjonuje już Urząd Gminy w Ćmielowie.
– Urząd jest oczywiście czynny, obsługujemy interesantów, jednak sugerujemy w dalszym ciągu by się kontaktować z nami telefonicznie lub mailowo, jeśli nie ma potrzeby osobistego stawiennictwa. Przygotowaliśmy dla interesantów również skrzynkę podawczą, przed wejściem do urzędu można też zdezynfekować ręce – mówi Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa.
Od dziś w Urzędzie Miasta i Gminy w Kunowie ponownie uruchomiono kasy. Interesanci mogą załatwić wszystkie sprawy, a do ich obsługi wyznaczony został pracownik. Podobnie jest w Urzędzie Gminy Bałtów, gdzie interesanci przyjmowani są w holu przy wejściu do budynku, a także w Urzędzie Gminy Bodzechów. Tam dodatkowo zainstalowany został domofon. Mieszkańcy mogą za jego pośrednictwem poprosić, aby zszedł do nich pracownik z konkretnego działu. Kasy otworzył dziś także Urząd Gminy w Waśniowie.
W specjalnie wydzielonych boksach na parterze przy wejściu głównym mieszkańców przyjmują urzędnicy starostwa powiatowego. Marzena Dębniak, starosta ostrowiecki zapowiada, że parter, gdzie znajduje się wydział komunikacji, dodatkowo otworzą już w tym tygodniu.
/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia