Zamiast schronu będzie parking

Jedna z piwnic, która w przeszłości mogła pełnić rolę schronu przy bloku Sienkiewicza 65/13 została zasypana. Teraz w miejscu, gdzie pod ziemią znajdowała się piwnica powstanie parking.

-Takich miejsc w Ostrowcu jest kilka, wszystkimi będziemy zajmować się po kolei. Przy Sienkiewicza zdecydowaliśmy się na całkowite zasypanie. Była to o tyle skomplikowana operacja, że w pobliżu znajdują się bloki mieszkalne i punkty handlowe. Bunkier o głębokości 3,5 metra został zasypany kruszywem, a na to zostanie wylany asfalt. Przede wszystkim zależało nam na zapewnieniu bezpieczeństwa mieszkańcom, ponieważ stropy groziły już zawaleniem – podkreślał na dzisiejszej konferencji prasowej prezydent Jarosław Górczyński.
Prezydent dodał, że dodatkowym zagrożeniem były ciężkie samochody, które przemieszczały się nad piwnicą, co podwyższało ryzyko zawalenia.
Marek Kiciński, wykonawca inwestycji tłumaczył, że większych problemów przy realizacji inwestycji nie było.
– Ani z zasypaniem, ani z wyburzeniem konstrukcji nie było większych problemów. Musieliśmy używać ciężkich maszyn, w tym koparki o wadze 25 ton. Dzięki specjalistycznemu sprzętowi prace udało się wykonać sprawnie i inwestycję zakończymy jeszcze przed czasem – wyjaśnił.
Prace zakończą się jeszcze w maju. Miasto zapłaci za nie 215 tysięcy złotych.
/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia