Zbliża się przeprowadzka kina „Etiuda”

Miasto szykuje się do przeprowadzki kina 'Etiuda’. W związku z remontem budynku przy Alei 3 Maja, zastępcze kino zostanie utworzone w Ostrowieckim Browarze Kultury.

– Chcemy, żeby w największej sali takie kino zagościło. Od przyjęcia przez widzów i mieszkańców kupujących biletów zależy, czy będziemy dalej rozbudowywać kino w tamtej części, czy to jedynie rozwiązanie przejściowe – mówi prezydent Jarosław Górczyński.
Jeszcze do niedawna nie było wiadomo, która sala, czy mniejsza multimedialna czy duża teatralna przyjmę tę funkcję.
Partnerzy kina sugerowali, by ze względów akustycznych Miejskie Centrum Kultury rozważyło salę mniejszą, która mogłaby przyjąć 150 widzów. Jednak ta sala częściej jest wykorzystywana na organizację koncertów, czy spotkań, a ulokowanie tam kina nie pozwalałoby na inne wydarzenia kulturalne.
Jak w marcu mówił nam dyrektor MCK-u Jacek Kowalczyk z kolei przystosowanie dużej sali do nowej funkcji to koszt nawet kilkuset tysięcy złotych.
Jak zapowiada prezydent miasta, kino w Browarze będzie przynajmniej przez 2 lata, bo tyle mają potrwać prace modernizacyjne budynku dawnego ZDK-u.
Obecnie ostrowieckie kino to jedna z najbardziej dochodowych jednostek w Polsce. Pod względem frekwencji jest na 7. miejscu w kategorii kin jednosalowych. Przychód kina w skali roku przekracza milion złotych.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia