„Pięści ze stali” – wydawnictwo o ostrowieckim boksie

Historię ostrowieckiego boksu postanowiło opisać dwóch pasjonatów tej dyscypliny – Marcin Marzec i Kamil Mroziński i wydać w formie książki. Publikacja nazywa się 'Pięści ze stali. Rozmowy o boksie na 90-lecie KSZO Ostrowiec Świętokrzyski’.

Jak twierdzi Marcin Marzec, książka różni się od poprzednich wydawnictw o ostrowieckim sporcie, ponieważ składa się na nią seria wywiadów z osobami związanymi z boksem.
-Znajdziemy tam 13 wywiadów z 14 ciekawymi osobami. Prezentujemy sylwetki osób, które zasłużyły się dla ostrowieckiego boksu, przez pryzmat nie tylko ich dokonań, ale to co wnieśli do drużyny KSZO Ostrowiec i tej dyscypliny w naszym mieście. Znajdziemy tam też historie nie związane z boksem – wyjaśnia.
Co ciekawe, drugi ze współautorów, Kamil Mroziński jest osobą, która z Ostrowcem związana jest dopiero od kilku lat. Jednak jak mówi Marcin Marzec, ma ogromne doświadczenie z wywiadami.
– Kamil to człowiek, który w swoim życiu przeprowadził około 100 wywiadów, między innymi z amerykańską piosenkarką Anastacią. Jego wkład był nieoceniony – tłumaczy Marcin Marzec.
Książka jest już wydrukowana i kolportowana, a wydawcą jest lokalnie Stowarzyszenie Sportu i Rekreacji 'Ring’, które zajmuje się ostrowieckim boksem. Nakład to 800 sztuk i aby wejść w posiadanie egzemplarza, należy skontaktować się ze stowarzyszeniem. Wydawnictwo zostało dofinansowane ze środków pochodzących z budżetu Ostrowca Świętokrzyskiego.
/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia