’Mała książka – wielki człowiek’. Biblioteki zapraszają do udziału w akcji

żródło: pixabay.com

Gminne biblioteki w Szewnie i Bodzechowie biorą udział w ogólnopolskim projekcie 'Mała książka – wielki człowiek’. Akcja skierowana jest do dzieci w wieku przedszkolnym, od 3 do 6 lat. Ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z najmłodszymi.

Każde dziecko, które przyjdzie do biblioteki, biorącej udział w projekcie, otrzyma w prezencie wyjątkową wyprawkę czytelniczą – mówi Iwona Lipka, kierownik biblioteki w gminie Bodzechów i zaprasza do udziału w akcji. – Zachęcam rodziców i dzieci, żeby wzięły udział w akcji. Każde dziecko, które odwiedzi bibliotekę 10 razy i wypożyczy książkę otrzyma w nagrodę egzemplarz  „Moja pierwsza czytanka” – mówi. W wyprawce dzieci znajdą również Kartę Małego Czytelnika, a za każdą wizytę w bibliotece Mały Czytelnik otrzyma naklejkę. Po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Warto dodać, że gminne biblioteki 7 maja wróciły do stacjonarnej działalności. Placówki te funkcjonują w nowym reżimie sanitarnym i tylko w trybie wypożyczeń i zwrotów książek. Oznacza to, że w dalszym ciągu nie są organizowane żadne spotkania czy imprezy czytelnicze. Iwona Lipka tłumaczy, że zgodnie z nowymi wytycznymi czytelnicy nie mogą korzystać ze zbiorów na miejscu, nie mają również wolnego dostępu do książek. Dodaje, że w wyznaczonym pomieszczeniu biblioteki może przebywać tylko jeden czytelnik, oczywiście w maseczce i rękawiczkach jednorazowych.

Pracownicy zachęcają również do wcześniejszej rezerwacji książek, np. telefonicznie czy mailowo, bo to, jak podkreśla kierownik Lipka, znacznie ułatwia to i przyspiesza obsługę czytelniczą. Przypomnijmy, że wszystkie zwrócone do biblioteki książki, poddawane są 14-dniowej kwarantannie.

/paw/

Ważne wydarzenia